Jak najlepiej utrwalić wiedzę z lektury obowiązkowej? Właśnie tak!

Uczniowie klasy 7a pod kierunkiem swojej polonistki – p. Agnieszki Koszeli-Piątek, przygotowali spektakl, oparty na motywach dzieła Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”.

Dramat w interpretacji młodych artystów poruszał kwestię żądzy władzy, która doprowadza do czynów niemoralnych, zdrady i zbrodni. Choć wydawać by się mogło, że XIX-wieczny utwór romantycznego poety daleki jest od problemów naszych czasów, to jednak dotyczy przecież wciąż aktualnych tajników natury ludzkiej, zdolnej do niewyobrażalnego zła.

Młodzież kl. 7a w klimatycznych strojach przeniosła się do dawnych czasów oraz baśniowej fantastyki. Na „szkolnej scenie” pojawili się: czarnowłosa Balladyna, delikatna w swej urodzie Alina, wdowa, książę Kirkor, prostak Grabiec, wzór cnót patriotycznych i obywatelskich – Pustelnik, Filon, Fon Kostryn, posłaniec Gralon, bezwzględny, przestrzegający zarządzeń prawa kanclerz, dwa psotne duszki – Skierka i Chochlik, a także piękna nimfa wodna, pani jeziora Gopło – Goplana.

To już drugi taki występ klasy 7a. Przypomnijmy, że w pierwszym półroczu na tapet wzięła dramat innego romantycznego poety – Adama Mickiewicza. Brawa dla naszych uczniów za zaangażowanie, odwagę i sumienność.