15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki

Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Tego dnia uczniowie klasy 2a i 3a poznali opowiastkę pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Vashti, główna bohaterka tej opowieści nie do końca wierzy w swoje umiejętności plastyczne. Na szczęście spotyka na swojej drodze cudowną nauczycielkę, która dodaje jej odwagi, motywuje i z pomocą niewielkiej kropki zmienia cały świat dziewczynki. "The Dot" to niezwykle ciepła opowieść o tym, jak ważna jest kreatywność i wsparcie innych. Podczas zajęć plastycznych uczniowie kolorowali obrazki złożone z kropek a także wykonali wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki, każde dziecko stworzyło postać „Pana Kropki”. Ponieważ dziecięca pomysłowość bywa nieograniczona powstały jedyne w swoim rodzaju prace plastyczne.

W tym dniu uczniowie odwiedzili także bibliotekę szkolną, gdzie obejrzeli film edukacyjny „Karolek przedstawia – Dzień kropki”, wysłuchali wiersza „Spotkanie kropek” oraz podzieleni na grupy wzięli udział w zabawie polegającej na znalezieniu w swoim otoczeniu jak największej liczby kropek. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, muchomora, kostce do gry, żółta kropka to słońce, kropka to również piłka, guzik, oko, opona, zegar itd. Przygotowana była również „kropkowa fotobudka” dzięki której każdy mógł wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie. To był wspaniały i niezapomniany dzień.