Europejski Tydzień Mobilności

Nasza szkoła włączyła się w tegoroczną kampanię Europejskiego Tygodnia Mobilności.

W dniach od 16 do 22 września prowadzonych było wiele akcji pokazujących, dlaczego warto korzystać ze zdrowych środków transportu. Na lekcjach godzin wychowawczych uczniowie poznali słynnych podróżników, którzy zwiedzają świat na rowerze. Odbyły się pogadanki, dlaczego właśnie w ten sposób warto podróżować.

W piątek 22 września podczas finału akcji na boisku szkolnym odbywały się zawody m.in. na najwolniejszego rowerzystę szkoły, czy pokonanie labiryntu na hulajnogach. W tym dniu uczniowie oprócz rowerów mogli przynieść do szkoły hulajnogi, deskorolki i rolki.

Dodatkowo nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali wycieczkę rowerową po Rzeszowie. Mogli w niej wziąć udział uczniowie posiadający karty rowerowe.