Spotkanie z Paniami policjantkami

22 września 2023 r. naszą szkołę odwiedziły Panie policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Dzieci z klas 1-3 miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o prawidłowym przechodzeniu przez ulicę i właściwym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Nasi Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym: chętnie odpowiadały na zadawane pytania oraz podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Policjantki uczuliły uczniów, że nie należy ufać osobom, których nie znamy, należy być ostrożnym w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów, nie należy przyjmować niczego od osób obcych.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe pieczątki i naklejki z emblematem Policji.