Wyjście klas siódmych na spektakl „Balladyna”

25 września uczniowie klas siódmych mieli okazję podziwiać na scenie rzeszowskiego WDK-u spektakl „Balladyna”.

Widowisko zostało przygotowane przez krakowski Teatr Nowoczesny, który specjalizuje się w inscenizacjach przybliżających klasykę literatury polskiej. Sztuka wywarła na młodych odbiorcach ogromne wrażenie. Z uwagą i zaciekawieniem siódmoklasiści podziwiali rozgrywające się na scenie losy bohaterów utworu Juliusza Słowackiego.

Obejrzenie tego spektaklu będzie dla uczniów nie tylko punktem wyjścia do rozważań na temat lektury obowiązkowej w klasie siódmej, ale przede wszystkim doskonałym uzupełnieniem lekcji języka polskiego.

Wyjście zorganizowała p. Agnieszka Koszela-Piątek w porozumieniu z Teatrem Nowoczesnym w Krakowie. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Monika Pączek, Renata Rejman, Agnieszka Koszela-Piątek i Anna Szuba.