Dzień Głośnego Czytania – „Czytamy z Sercem”

Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z Sercem” to inicjatywa, która łączy w sobie obchody dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca.

Celem akcji jest promocja literatury i czytelnictwa wśród dzieci oraz młodzieży, ale również poszerzanie wiedzy na temat serca, propagowanie zdrowego stylu życia. Uczniowie naszej szkoły także przyłączyli się do tej pięknej akcji. Starsi czytali młodszym kolegom, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej swoim wychowankom, natomiast klasa 2a podjęła się trudnego zadania. Dzieci postanowiły uczcić tak ważny dzień i czytały przedszkolakom z Magicznego Świata Dziecka. W nagrodę za piękne odczytanie literatury uczniowie otrzymali książeczkę wykonaną przez maluszki.

Czytanie na głos to wyjątkowa przygoda, która pozostaje z dzieckiem na zawsze. Wpływa na jego rozwój, wzbogaca słownictwo, pomaga w budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, wspomaga umysł. Ponadczasowe są słowa Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.