Młodzi artyści

Ostatnio na lekcji języka polskiego klasa 7b czytała i omawiała utwór Sławomira Mrożka pt. ,,Artysta”. Uczniowie z uśmiechem na twarzy, a zarazem z wielkim zaciekawieniem poznawali treść tego dzieła literackiego. Nadarzyła się więc idealna okazja do przygotowania klasowej inscenizacji.

Dzieci wcześniej zatroszczyły się o przyniesienie na zajęcia odpowiednich strojów, nauczyły się pięknie swoich ról na pamięć. 3 października siódmoklasiści prezentowali aktorskie umiejętności. Na klasowej scenie pojawił się niezwykle oryginalny, rozmarzony i bardzo ambitny Kogut, nie zabrakło też ironicznego Lisa. Uczniowie przekonali się, że wystąpienie publiczne wymaga wielkiej odwagi, zdolności wcielania się w poszczególne postacie oraz umiejętności wyrażania emocji.

Klasa 7b udowodniła, że praca z tekstem literackim wcale nie musi być nudna i zawsze można znaleźć doskonały sposób na przyswojenie wiedzy. Ponadto uczniowie utwierdzili się w przekonaniu, że każdy ma jakiś talent i uzdolnienia w określonym kierunku. Trzeba jednak poznać samego siebie i rozwijać swoje zdolności. Siódmoklasiści kunszt gry aktorskiej ćwiczyli pod okiem p. Anny Szuby.