Klasa 1a w bibliotece

19 października biblioteka szkolna gościła po raz pierwszy uczniów klasy 1a.

Celem spotkania było wyjaśnienie uczniom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek, a także zachęcenie pierwszoklasistów do czytania. Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w czytelni oraz sposób wypożyczania i zwrotu książek.

Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom fragment książki pt. „Elementarz Wróżki Skarbek”. Następnie każde dziecko mogło po raz pierwszy wybrać i wypożyczyć wybraną książkę. Na pamiątkę wizyty w bibliotece wszyscy otrzymali kolorowe zakładki.

Uczniowie wyszli z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wrócą, aby korzystać z bogatej oferty dla dzieci. Nabrali również przeświadczenia, że biblioteka to przyjazne miejsce, w którym są zawsze mile widziani i gdzie mogą liczyć na pomoc nauczyciela bibliotekarza.