Klasa 2a na tropie „Detektywa Pozytywki”

Uczniowie klasy drugiej w ramach omawiania lektury Grzegorza Kasdepki pt. „Detektyw Pozytywka” zabrali się do prac detektywistycznych. Początkowo w oparciu o prezentację Wordwall poznali autora książki. Następnie dowiedzieli się szczegółów na temat pracy detektywa oraz samodzielnie pobierali odciski palców, obserwując ich linie papilarne za pomocą lupy. Kolejnym zadaniem było wykonanie metryczki do książki i wyłonienie jej bohaterów oraz ich cechy charakteru w oparciu o krzyżówki, quizy, karty z kodowaniem. Dalszym działaniem było wykonanie pracy plastycznej - lapbooka. Zadanie to przyniosło dzieciom wiele pozytywnych emocji, bo dzięki niemu uczniowie utrwalali i rozszerzali swoja wiedzę na temat książki, a przy tym mogli wykazać się swoją kreatywnością, pomysłowością, bogatą fantazją, ciekawym sposobem na zaprezentowanie lektury. Dużo emocji wywołało również opowiadanie przygód Pozytywki i mieszkańców jego kamienicy. Podsumowaniem naszych działań był test wyboru na temat zdobytych wiadomości z lektury. Praca z tą książką była dla uczniów bardzo ciekawa, pozwoliła dzieciom na pełną działalność twórczą oraz dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń ze wspólnej pracy. Uczniowie z ogromnym zapałem czekają już na kolejną zabawę lekturą.