Skip to main content

Powtórka LAST MINUTE przed próbnym egzaminem ósmoklasisty

Choć jedną nogą są już na feriach, to głową jeszcze zdecydowanie w szkole, a ich myśli krążą wokół kolejnego próbnego testu ósmoklasisty, organizowanego w naszej „Trójce”. Główny egzamin zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto wcześniej uzupełnić sobie ewentualne braki, a także powtórzyć i usystematyzować wiedzę.

Uczniowie klasy 8a w grupach opracowali pytania oraz odpowiedzi na zagadnienia wyznaczone przez polonistkę, p. Agnieszkę Koszelę-Piątek. Na przygotowanie zadania mieli tydzień. Następnie losowali pytania jednej z pozostałych grup, nad którymi mieli wspólnie pracować przy pomocy własnej wiedzy, a także samodzielnie przygotowanych notatek. Powtórka trwała łącznie trzy godziny lekcyjne. Uczniowie utrwalili między innymi informacje z: liryki, epiki, dramatu, gramatyki, lektur obowiązkowych i uzupełniających, jak również krótkich oraz dłuższych wypowiedzi pisemnych, wymaganych na E8. Młodzież poradziła sobie wspaniale, mimo że niektóre pytania były bardzo trudne, a nawet podchwytliwe ;).

Trzymamy kciuki za naszych ósmoklasistów!

 

SP3

Zapraszamy