Skip to main content

„Z bajką na dobranoc, czyli wizyta w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie”

19 stycznia uczniowie klasy 1b wybrali się do Muzeum Dobranocek. Muzeum Dobranocek to jedyna tego typu placówka w Polsce, posiadająca unikatowe zbiory, związane z historią polskiej i zagranicznej animacji dla dzieci, począwszy od najstarszych wieczorynek emitowanych w I Programie Telewizji Polskiej. Dzieci mogły zobaczyć bezcenne eksponaty z realizacji filmów animowanych: oryginalne lalki filmowe, projekty, scenariusze, storyboardy, folie animacyjne. Można tam spotkać Jacka i Agatkę, Gąskę Balbinkę, Reksia, Bolka i Lolka, Misia Uszatka, Colargola, Małego Pingwina Pik-Poka, Trzy Misie, Plastusia, Kota Filemona, Smerfy, Pszczółkę Maję, Wilka i Zająca oraz wiele innych postaci. Uczniowie wzięli udział w zabawach i ćwiczeniach sensorycznych, a także uczestniczyli w warsztatach twórczych, podczas których wykonali postać Reksia z ruchomymi elementami. Po zajęciach dzieci mogły zwiedzić świat magii Walta Disneya.

 

SP3

Zapraszamy