Skip to main content

„Psia lekcja w kl.1-3”

W ramach udziału naszej szkoły w programie edukacyjnym dla kl.1-3 pt. „Psia lekcja” oraz z myślą o bezpieczeństwie naszych uczniów, w piątek 19 stycznia gościliśmy pana policjanta wraz z psem policyjnym rasy owczarek niemiecki.

Tematem spotkania było poznanie znaczenia pracy psa w policji, przypomnienie, jak należy zachować się w kontaktach ze zwierzętami, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Podczas tej niecodziennej wizyty dzieci dowiedziały się, jak zachować bezpieczeństwo w kontaktach z psami, pan policjant przedstawił także różne aspekty pracy psa policyjnego, między innymi: szukanie przez psa schowanej osoby, aportowanie, itp. Policjant również zademonstrował dzieciom, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek naszego gościa. Miały możliwość pogłaskać zaproszonego pieska i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Ponadto pan policjant zwrócił uwagę najmłodszym na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych. To niezwykłe spotkanie na długo zostanie w pamięci naszych uczniów.

SP3

Zapraszamy