Zdrowe śniadanie w kl.3a

Uczniowie klasy 3a przez kilka dni poszerzali swoje wiadomości na temat zdrowia i zdrowego odżywiania. Dzieci pogłębiały wiadomości na temat wsi, uprawianych tam zbóż, warzyw, owoców i hodowanych zwierząt. Poznały „drogę ziarenka do bochenka”, a także sposób powstawania masła, sera i ich produktów ubocznych (maślanki i serwatki). Udział w zajęciach edukacyjnych zachęcił uczniów do samodzielnego wykonania zdrowego śniadania. W trakcie tej lekcji, ubijając śmietanę w słoiku, zrobili masło, co wprawiło ich w zachwyt. Każdy, z dużym zapałem, samodzielnie wykonywał swoje śniadanko, pamiętając przy tym o zdrowych dodatkach. Kanapki wyglądały jak małe dzieła sztuki kulinarnej i swoim wyglądem zachęcały do jedzenia. Własnoręcznie wykonany posiłek smakował wybornie i sprawił uczniom dużo radości. Tego dnia w naszej klasie nikt nie głodował ;-) .
To była prawdziwa uczta kulinarna.