Sport to sukcesy i porażki

10 października 2024 r. podczas zawodów “Mój pierwszy Triathlon” dzieci mogły się przekonać, czy rywalizacja to ich drugie imię.

O 8.30 uczniowie klas 1-3 zgromadzili się na sali gimnastycznej. Tam dowiedziały się, co to jest triathlon, jakie jest wyposażenie zawodnika i za co można otrzymać karę czasową. Następnie odbyła się rozgrzewka i wszyscy zawodnicy “przystąpili do dzieła”. Zawody były organizowane na boisku sportowym. Dzieci parami rozpoczęły zmagania na wioślarzu, następnie na stacjonarnym rowerze i zakończyły konkurencję bieganiem. Wszyscy mieli zmierzony czas i po ukończeniu otrzymywali medale i dyplomy. Najsprawniejsze 3 dziewczynki oraz 3 chłopców z każdej klasy otrzymało puchary. Były łzy radości, ale również łzy porażki. Po pierwszym etapie klas młodszych do zawodów przystąpiły klasy 4. i 5. Uczniowie uczestniczyli w tych samych konkurencjach, a chętni dodatkowo mogli przejechać niełatwy tor rowerowy z przeszkodami. Rywalizacja była ogromna. Wszyscy podczas zawodów wkładali 100% siły i chęci. Starsi uczniowie również otrzymali dyplomy, medale i puchary. Wszyscy uczestnicy pokazali sportowy charakter i walczyli o każdą sekundę. Serdecznie im gratulujemy. Zawody przeprowadzili zawodnicy i trenerzy z Polskiego Związku Triathlonu. Nad całością czuwała pani A. Stopa.