Wizyta klas I i III w Teatrze Maska – współczesna wersja „Pinokia”

Uczniowie klas 3a, 3b oraz 1a wybrali się do Teatru Maska na spektakl pt. „Pinok.IO, czyli co czują maszyny”.

Scenariusz przedstawienia oparto na książce Carlo Collodiego „Pinokio”, jednak dostosowano go do współczesnej rzeczywistości technologicznej. Tytułowy „Pinok.IO” nie jest już drewnianą marionetką, lecz pierwszą sztuczną inteligencją, która zyskuje świadomość. Od swojego twórcy, Gepetta, otrzymuje ciało robota, co pozwala mu odkrywać świat i przeżywać przygody. Tym razem marzeniem bohatera nie jest stanie się człowiekiem, ale prawdziwym chłopcem.

Spektakl w przystępny sposób porusza tematy takie jak rozwój sztucznej inteligencji, walka o równouprawnienie oraz odpowiedzialne tworzenie technologii. Dzieci były zachwycone przedstawieniem, co widać było po ich uśmiechniętych twarzach i gromkich brawach po zakończeniu spektaklu.