Przedstawienie "Szatan z siódmej klasy"

W miniony piątek wybrani uczniowie klasy 6a zaprezentowali na zajęciach języka polskiego swój autorski spektakl, przygotowany w oparciu o omówioną lekturę „Szatan z siódmej klasy”.

Przedstawienie w ciekawy i zabawny sposób ukazało perypetie głównego bohatera – Adasia Cisowskiego, który z niezwykłą błyskotliwością rozwiązywał tajemnicę dworku w Bejgole. Aktorzy świetnie wcielili się w swoje role. Wraz z bohaterami uczestniczyliśmy w serii tajemniczych, czasem niebezpiecznych zdarzeń oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji i zagadek. Kolorowa scenografia, a także wspaniałe kostiumy sprawiły, że przenieśliśmy się w przedwojenny świat.

Dzięki przygotowanej inscenizacji uczniowie klasy 6a nie tylko usystematyzowali wiedzę z lektury, ale przede wszystkim przeżyli prawdziwą detektywistyczną przygodę. Brawa dla młodych artystów!

Lekcja została przygotowana pod kierunkiem polonistki, p. Agnieszki Koszeli-Piątek.