Akcja Sprzątanie Świata na Lisiej Górze

Dnia 16 września 2023 roku uczniowie czwartych klas, mieli okazję wziąć udział w akcji Sprzątanie Świata wraz z wychowawcami oraz panią Ewą Inglot. Wybrali się na Lisią Górę, gdzie spędzili aktywny i pouczający dzień.

Pani Ewa przybliżyła uczniom tajniki ochrony środowiska naturalnego oraz historię lasu. Jej inspirujące opowieści przyczyniły się do zrozumienia, jak istotne jest troszczenie się o przyrodę. Uczniowie zaopatrzeni w rękawiczki i worki rozpoczęli sprzątanie, zbierając różnorodne odpadki. Ich zaangażowanie i determinacja w zachowaniu czystości na Lisiej Górze były godne podziwu. Po zakończeniu akcji sprzątania nadszedł czas na zasłużoną zabawę na pobliskim placu zabaw. Uczniowie bawili się radośnie, pełni entuzjazmu i wdzięczności za możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Dzięki sprzyjającej pogodzie wszyscy powrócili do szkoły z uśmiechami na twarzach i poczuciem spełnienia z wykonanej pracy. Akcja Sprzątanie Świata nie tylko przyniosła korzyść dla środowiska, lecz także wzmocniła więzi w klasie i ukierunkowała uczniów na troskę o naszą planetę.

Razem możemy zmieniać świat na lepsze!