Z wizytą w bibliotece szkolnej

Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest istotnym elementem wychowania przez sztukę, a także jednym z ważnych celów naszej szkoły. U uczniów kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką, dlatego staramy się zainteresować ich literaturą, która pobudzi dziecięcą wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, nauczy odpowiedniego zachowania w różnych sytuacjach życiowych. Dzisiaj uczniowie z klasy 1b odwiedzili szkolną bibliotekę. Z tematem spotkania zapoznała dzieci pani Ewa, która opowiadała im o tym magicznym miejscu oraz wspomniała o zasadach panujących w bibliotece. Na zakończenie wizyty każdy uczeń mógł wypożyczyć wybraną przez siebie książeczkę.