Skip to main content

Projekt „Zostaję bohaterem lektury”

6 listopada odbyła się niecodzienna lekcja języka polskiego w klasie 6a. W ramach projektu „Zostaję bohaterem lektury”, który został przygotowany przez p. Agnieszkę Koszelę – Piątek, uczniowie w grupach zaprezentowali młodszym kolegom i koleżankom z klasy 4c krótkie scenki ze swoich ulubionych książek. Dziś mogli wcielić się w role wybranych bohaterów i tym samym przenieść w świat następujących lektur: „Opowieści z Narnii. Lew czarownica i stara szafa”, „Pinokio”, „Chłopcy z Placu Broni”, „Przygody Tomka Sawyera” oraz „Katarynka”.

Uczniowie wspaniale przygotowali swoje inscenizacje, wykorzystali przepiękne stroje oraz własnoręcznie wykonane rekwizyty. Szóstoklasiści wykazali się wiedzą z poznanych utworów, kreatywnością, jak również umiejętnością indywidualnych wystąpień. Projekt „Zostaję bohaterem lektury” to idealny pomysł na to, jak przybliżyć młodzieży lektury szkolne, zachęcić do czytania oraz samokształcenia. Tego typu lekcje to nauka poprzez zabawę, okazja do rozbudzenia i wykorzystania talentów aktorskich uczniów.

SP3

Zapraszamy