Skip to main content

Narodowe Święto Niepodległości

13.11.2023 r., w naszej placówce odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na początku z dumą i najwyższą powagą wprowadzono sztandar szkoły. Następnie cała społeczność szkolna zaśpiewała hymn Polski. Po wyprowadzeniu pocztu sztandarowego nasi wychowankowie zaprezentowali część artystyczną.

Uczniowie z różnych klas przedstawili interesujące scenki patriotyczne. Na scenie pojawił się ojciec, który opowiadał swoim córkom o czasach walki i wojennych zmaganiach. Mężczyzna czytał dzieciom fragmenty ze swojego pamiętnika. Były w nim zawarte wspomnienia o żołnierskich losach i przebytej drodze do niepodległości. W role żołnierzy wcielili się uczniowie z klasy 8 oraz 6. Chłopcy pięknie recytowali wiersze i wywołali spore emocje u widzów. Silne wzruszenie towarzyszyło wszystkim zebranym, kiedy Maja Mikluszka z kl. 8b, zaśpiewała piosenkę pt. ,,Biały krzyż”. Uczennica za wykonanie tego utworu została nagrodzona gromkimi brawami. Całą uroczystość uświetnił występ Zespołu Wokalnego. Dzieci z ogromnym zapałem i sporym zaangażowaniem przygotowywały się do akademii. Wszystkim podopiecznym – aktorom naszej szkoły, serdecznie gratulujemy odwagi scenicznej i dziękujemy za tak wzruszającą lekcję historii.

SP3

Zapraszamy