Zabawy andrzejkowe w klasie 2a, 2b i 3a

29 listopada uczniowie, bawili się „czarną magią” podczas wróżb i zabaw andrzejkowych. Ten wyjątkowy dzień jest wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i czarów. Mimo, iż dzieci bardzo dobrze wiedziały, że wróżby to tylko dobra zabawa, jednak nie zabrakło ogromnych emocji i przeżyć związanych proponowanymi zabawami. Uczniowie na podstawie opowiadania i prezentacji multimedialnej głębiej poznali obrzędy andrzejek i katarzynek. Następnie zgodnie z tradycją losowali wróżby przepowiadające przyszłość, wylewali wosk i odczytywały przepowiednię z cienia rzuconego na ścianę, nie zabrakło również tradycyjnej zabawy w ustawiania bucików, czarodziejskich sztuczek, łapania szczęścia, wróżb z monetą, kubeczkami, nakłuwania serca z imionami i przepowiedni z kapelusza. Na zakończenie Wychowawczynie zaprosiły wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, którą uświetniły przeboje muzyki współczesnej, nie zabrakło zabaw z krzesełkami, na gazecie i wielu innych. Podsumowując, Andrzejki w naszej szkole były bardzo udane. Wesoła zabawa w gronie koleżanek i kolegów sprawiła, że tego dnia zagościł radosny i wyjątkowy czarodziejski nastrój, a uśmiech nie znikał z naszej twarzy.