"Trójka" z wizytą na Olimpie po raz trzeci!

4 grudnia w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja języka polskiego. Uczniowie klasy 5b przenieśli nas w świat bogów greckich. Przygotowali stroje oraz "boskie" atrybuty. Lekcja otwarta, w której uczestniczyli również uczniowie klasy 5a wraz ze swoją polonistką - p. Anną Szubą, miała na celu przybliżenie wiadomości z mitoligii greckiej, a także oryginalne przedstawienie kreacji wybranych bohaterów. Na scenie mogliśmy podziwiać następujące postacie: Zeusa, Prometeusza, Atenę, Herę, Eris, Afrodytę, Parysa, Hadesa, Korę (Persefonę), Demeter, Heliosa, Tanatosa czy Syzyfa. Uczniów klasy 5b wspierała na widowni ich wychowawczyni - p. Małgorzata Jasińska. Piątoklasiści nie tylko utrwalili wiadomości na temat wierzeń starożytnej Grecji, ale przede wszystkim wspaniale się bawili. Słowa uznania należą się również rodzicom, którzy pomogli dzieciom w wykonaniu pięknych strojów i rekwizytów. Projekt "Dzień na Olimpie" został przygotowany pod kierunkiem polonistki, p. Agnieszki Koszeli-Piątek.