Skip to main content

„Piernikowe szaleństwo” – warsztaty kulinarne w klasie 2a

W klasie 2a z okazji mikołajek odbyły się warsztaty kulinarne pt. „Piernikowe szaleństwo”. Niezbędne akcesoria do zajęć dzieci otrzymały 5 grudnia od Św. Mikołaja, które w porozumieniu z panią wychowawczynią, postanowiły wykorzystać następnego dnia na zajęciach warsztatowych. W mikołajki już od rana uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na to wyjątkowe wydarzenie. Przed pracą wykonali czynności higieniczne i zabezpieczyli swoje ubrania fartuszkami, a na głowy zamiast czapek kucharskich założyli mikołajowe czapeczki. Wszyscy bardzo mocno zaangażowali się do zajęcia i z trudem powstrzymywali się przed podjadaniem kolorowych dekoracji. Praca przyniosła im wiele radości i satysfakcji z samodzielnie wykonanych pierniczkowych smakołyków. Efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania. Uczniowie postanowili poczęstować piernikowymi pysznościami: panią Dyrektor, która przyszła do nas w odwiedziny oraz napotkanych w salach lekcyjnych nauczycieli. Sami również delektowali się swoim dziełem kulinarnym. Te wyjątkowe mikołajki na długo zostaną w pamięci naszych uczniów.

 

SP3

Zapraszamy