Dzień Otwarty

15 lutego 2024 r. odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie przedstawili ofertę edukacyjną placówki, a przybyli goście mieli możliwość uzyskania szczegółowych informacji na temat nauki w SP3.

Na samym początku uczniowie klasy 5a w sali polonistycznej przywitali zebranych rodziców i uczniów. Dzieci przeniosły zarówno młodszych, jak i starszych w świat mitologicznych postaci. Widzowie poznali historię Syzyfa, spotkali się z Demeter i Korą. Młodzi artyści starannie zadbali o przygotowanie odpowiednich rekwizytów i strojów. Kolejnym przystankiem w wędrówce po naszej szkole była sala matematyczna. W tym pomieszczeniu można było zobaczyć, w jaki sposób prowadzone są zajęcia z robotyki. Nauczyciel geografii pomógł najmłodszym oraz ich rodzicom przenieść się do interesujących krain geograficznych, a zrobił to za pomocą okularów VR. W sali historycznej dzieci mogły spotkać się z królem, damą dworu, pisać hieroglify, wykonać online wazę grecką i uczestniczyć w pasowaniu na rycerza. W pracowni muzycznej najmłodsi podziwiali instrumenty oraz zachwycali się różnymi dźwiękami. Dodatkowo nie zabrakło także pokazów chemicznych, biologicznych, nauki szycia, gier i zabaw językowych.

Mamy nadzieję, że udział w tym wydarzeniu pozwolił dostrzec, że atmosfera w naszej szkole jest przyjazna dla dzieci, nauczyciele wspierają ich rozwój, a co najważniejsze bardzo dbają o samopoczucie swoich wychowanków. Rekrutacja rozpoczyna się już 26 lutego. Serdecznie zapraszamy do SP3!