Skip to main content

Majowe Święta

W tym roku obchody świąt majowych: Święta Pracy, Święta Flagi oraz Święta Konstytucji Trzeciego Maja przejęli uczniowie klas: 2a, 2b i 3a.

Była to dla naszych najmłodszych dzieci jedna z form nauki o historii Polski oraz oddanie szacunku Ojczyźnie. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem i odśpiewaniem hymnu narodowego, po czym kilka dziewczynek zatańczyło z flagą i wstążkami do piosenki „Wolność”. Ich taniec przerwał chłopiec z kl. 2b po to, aby wspólnie z uczniami ze swojej klasy wyjaśnić, co to jest Święto 1 Maja i dlaczego jest dla nas tak ważne, następnie klasa 2a przybliżyła znaczenie święta z dnia 2 Maja, i zatańczyła poloneza do piosenki pt. „Czym jest Polska?”. Ostatnią część uroczystości przejęła klasa 3a, przenosząc wszystkich do dawnych czasów, prezentując fragment historii Polski, która poprzedzała uchwalenie pierwszej w Europie Ustawy Rządowej, zwanej później Konstytucją 3 Maja. Dodatkowo cały występ przeplatany był wspaniałymi piosenkami o Polsce, a przepiękna dekoracja i odświętne stroje dostosowane do odgrywanych ról dodały uroku całej uroczystości. Młodsi uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą dojrzałością i talentem aktorskim. Cała uroczystość miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych i promowanie polskich symboli narodowych.

SP3

Zapraszamy