Skip to main content

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy 3a odwiedzili bibliotekę przy ul. Słowackiego.

Podczas spotkania wysłuchali ciekawego opowiadania pt. "Najwyższa na świecie wieża z książek" Rocio Bonilli, po czym z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych dla nich zabawach dotyczących książek i biblioteki. W drugiej części spotkania uczniowie wykonali przepiękne zawieszki na drzwi, które mogą posłużyć im również jako zakładki do książek.

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja, która opiera się na idei promowania czytelnictwa. Ma również na celu podkreślanie roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerszy krąg społeczeństwa. Tegorocznym hasłem TB jest "Biblioteka - miejsce na czasie ".

SP3

Zapraszamy