Skip to main content

Z myślą o bezpieczeństwie naszych najmłodszych uczniów

Z myślą o bezpieczeństwie uczniów 10 czerwca naszą szkołę odwiedzili Strażacy z OSP - Wilkowyja.

Uczniowie kl. 1-3 zapoznali się z sytuacjami wymagającymi interwencji jednostki straży pożarnej, zasadami zapobiegania pożarom oraz prawidłowego zachowania się podczas zagrożeń, przypomnieli sobie również numery alarmowe. Strażacy zaprezentowali uczniom niezbędny sprzęt do wykonywania ich pracy: wóz strażacki, agregat prądotwórczy, gaśnice, sprzęt hydrauliczny służący do ratowania życia ludzkiego i mienia z pożarów. Niektórzy uczniowie mieli nawet okazję przymierzyć jeden ze strojów strażaka oraz kask, aparat oddechowy i inne niezbędne akcesoria. Każdy mógł wejść do wozu strażackiego i chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak. Niektórzy już snuli marzenia, jak dzielnymi strażakami będą w przyszłości, a jeden chłopiec nawet powiedział, że dzisiaj spełniło się jego największe marzenie, bo przez chwilę był strażakiem. Zafascynowani i zaciekawieni uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego nabyli wiedzę dotyczącą zasad zachowania bezpieczeństwa. Takie spotkanie jest świetną okazją do bliższego poznania zawodu strażaka. Bardzo dziękujemy OSP- Wilkowyja za przeprowadzenie na terenie naszej szkoły tak pięknej lekcji i zapraszamy do dalszej współpracy.

SP3

Zapraszamy