Bieg Kolorowej Skarpetki

Już po raz czwarty w niedzielę 4 czerwca odbył się najradośniejszy bieg, w jakim mogliśmy uczestniczyć.

To Bieg Kolorowej Skarpetki, organizowany przez stowarzyszenie “Szansa 21”, działającej na rzecz dzieci z Zespołem Downa. Na starcie pojawiło się ponad 600 biegaczy, dużych i małych. Do pokonania dla dorosłych były dystanse: 3 km., 5km., 10 oraz 5 km. Nordic Walking. Dzieci biegały na 321m. - symboliczna długość z okazji Światowego Dnia osób z Zespołem Downa, który przypada na 21.03. My – wolontariusze mogliśmy dopingować, zabezpieczać trasę, wręczać medale oraz statuetki. To była przyjemna praca. Słoneczna, aktywna niedziela na rzeszowskich bulwarach to jest to, co lubimy. Warto pomagać i oglądać uśmiech na ustach wszystkich biegaczy. Wolontariat zorganizowały opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu, panie: A. Stopa i A. Wilczyńska. Dziękujemy, że jesteście.