Skip to main content

Wyjazd do Krakowa na spektakl "Opowieść wigilijna"

Koniec I semestru i wreszcie nadeszły wyczekiwane z utęsknieniem ferie zimowe. Tuż przed dwutygodniowymi chwilami wypoczynku, uczniowie klasy 8b i przedstawiciele 8a oraz 7a wraz z nauczycielami: p. Rejman, p. Lis i p. Inglot pojechali na wycieczkę do Krakowa.

Czwartkowy dzień przywitał ich deszczem, ale i tak z uśmiechniętymi minami wsiedli do pociągu, by dotrzeć do dawnej stolicy. Zwiedzanie Krakowa zaczęli od: Starego Miasta, Barbakanu, Sukiennic, kościoła Mariackiego. Zachwycając się urokiem prastarego grodu, udali się do Teatru Współczesnego na spektakl ,,Opowieść wigilijna". Adaptacja książki Karola Dickensa wykonana na deskach tego teatru, była pełna humoru, refleksji i wzruszeń. Aktorzy zagrali z wielkim kunsztem i tym samym zachęcili wszystkich do częstszego korzystania z przedstawień teatralnych, a nawet do uważniejszego czytania lektur. Pociąg w drodze powrotnej przyjechał ze sporym opóźnieniem, jednak ten czas oczekiwania uczniowie spędzili wesoło. Była to krótka wycieczka, ale udana.

SP3

Zapraszamy