Skip to main content

Pierwszaki w Zagrodzie Szmer

Ostatni tydzień nauki dla pierwszaków był pełen wrażeń i niezapomnianych przygód.

W poniedziałek uczniowie wybrali się do Zagrody Szmer – wyjątkowego miejsca, które już we wrześniu skradło serca wszystkich pierwszoklasistów. Na prośbę rodziców postanowiliśmy ponownie odwiedzić tę niezwykłą wiejską zagrodę. Choć dzieci znały już to miejsce, czekało na nie mnóstwo nowych atrakcji. Tym razem sadziliśmy pomidory, uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych z wykorzystaniem owczej wełny, tworząc pamiątkowe owieczki, a także odwiedziliśmy pokój św. Mikołaja, który po trudach rozdawania prezentów odpoczywa właśnie w Zagrodzie Szmer. Nie zabrakło również wyjątkowej przejażdżki wozem ciągniętym przez konie oraz ponownych odwiedzin w stajni pełnej sympatycznych zwierząt. Największą atrakcją okazały się jednak zabawy na łące i w błotnej kuchni. A że pogoda tego dnia miała własny plan – trochę słońca, trochę deszczu, a nawet odrobina burzy – błota było pod dostatkiem! Dzieci mogły do woli mieszać, gotować i tworzyć błotne specjały, a przy okazji pobiegać w deszczu. Razem z naszymi paniami zmokliśmy jak kury, ale śmiechu było przy tym co niemiara. Dla wszystkich chętnych znalazła się także chwila na zakup drobnych pamiątek. Oczywiście nie mogło zabraknąć pysznego obiadu – pierogi smakowały wyśmienicie i dodały sił na dalsze przygody. Atrakcji było tak wiele, że w drodze powrotnej niektórzy uczniowie niemal zasypiali w autobusie ze zmęczenia. Wróciliśmy trochę brudni, trochę mokrzy, ale przede wszystkim bardzo szczęśliwi. Bo przecież – jak wiadomo – brudne dziecko to szczęśliwe dziecko! Ta pełna śmiechu, zabawy i niezapomnianych chwil wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.