Skip to main content

Wycieczka klasy 4a i 4b

W dniu 5 czerwca 2024 roku uczniowie klas 4a i 4b naszej szkoły wyruszyli na pełną wrażeń wycieczkę edukacyjną. W planie wycieczki znalazły się trzy fascynujące miejsca: Muzeum Przemysłu Gazowniczego i Naftowego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, Muzeum Samochodów Zabytkowych w Jasienicy Rosielnej oraz Schron Kolejowy w Stępinie.

 Nasza przygoda rozpoczęła się w Bóbrce, gdzie uczniowie mieli okazję zgłębić tajemnice przemysłu naftowego. Przewodnik opowiedział o historii wydobycia ropy naftowej w Polsce oraz o znaczeniu tego surowca na przestrzeni lat. Dzieci z zaciekawieniem oglądały zabytkowe urządzenia wydobywcze oraz interaktywne eksponaty, które pozwoliły im zrozumieć skomplikowany proces przetwarzania ropy naftowej.
Kolejnym przystankiem było Muzeum Samochodów Zabytkowych w Jasienicy Rosielnej. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć z bliska klasyczne modele samochodów, które niegdyś królowały na drogach. Co więcej, dzieci mogły wchodzić do niektórych pojazdów i robić sobie zdjęcia, co sprawiło im ogromną radość. Przewodnik z pasją opowiadał o historii motoryzacji, a możliwość bezpośredniego kontaktu z eksponatami uczyniła tę wizytę jeszcze bardziej niezapomnianą.
Ostatnim punktem wycieczki był Schron Kolejowy w Stępinie, który wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Schron, będący częścią linii umocnień z czasów II wojny światowej, dostarczył uczniom cennych informacji na temat historii i strategii wojennych.
Wycieczka była nie tylko świetną lekcją historii i nauki, ale również doskonałą okazją do integracji i wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała, dzięki czemu uczniowie mogli w pełni cieszyć się każdym punktem programu. Dzieci wróciły do szkoły z uśmiechami na twarzach i głowami pełnymi nowych, fascynujących informacji.

SP3

Zapraszamy